Домски семинар за васпитаче

У суботу, 19.10.2024. године, наш је Дом био домаћин колегама из домова ученика у Сремској Митровици, Вршцу, Новом Саду, Бачкој Тополи и Зрењанину. Повод је био семинар “Усвајање вештина у програмирању циљева за оснаживање ученика у избору будуће професије кроз васпитни рад васпитача, наставника и стручних сарадника”, а чији су реализатори биле колегинице из ДУСШ Артем у Крагујевцу, Биљана Перовић и Иванка Крајишник. Ошти циљ семинара је био осавремењавање васпитног и образовног процеса кроз оснаживање васпитача/наставника да применом стратегија дефинисања циљева допринесу стицању знања и вештина ученика у избору свог будућег занимања и професионалне остварености. Уз доста радионичарског рада, сусрет је красила сјајна атмосфера и дружење.