eTwinning пројекат под називом – „Упознајмо се – културном баштином до толеранције“

Наш Дом је од ове школске године укључен у eTwinning пројекат Еко Дома Ловран из Хрватске, под називом – “Упознајмо се – културном баштином до толеранције”.

Oсновни циљ, идеја пројекта је кроз упознавање културне баштине народа, развити толерантнији став код ученика према различитостима.

У пројекта су поред нашег Дома, укључени и Домови из Огулина, Сарајева, Зрењанина, Београда, Сомбора, Суботице, Крагујевца…

Пројект је конципиран на начин да сваки Дом у пројекту учествује са 5 ученика чији задаци се везују за

истраживање најпознатијих манифестација, народних обичаја, фолклора, верских обичаја, заштићену културну баштину и сл.

Учествовање у пројекту је лепа прилика за ученике да на креативан начин покажу своје таленте, способности, а пре свега да се забаве уз учење.