Прослава домске славе Обнављање храма светог Георгија – Ђурђиц

У петак, 16. новембра 2018. Године, прославили смо домску славу Ђурђиц – пренос моштију Светог Георгија из Никомидије у град Лиду Палестинску, где пострада у време цара Диоклецијана.

Ученици са васпитачем Драганом Колданом и представником запослених присуствовали су Светој Литургији у манастиру Свете Тројице у Кикинди и том приликом су посетили и даривали сестринство манастира које нам је поклонило све што је потребно за освећење водице, колача, жита и вина.

Прота Миленко Сандић је осветио водицу, колач, жито и вино и заједно са ученицима, запосленима и гостима читао молитве за помен Светом Великомученику Ђорђу и за здравље и бољитак свих који у Дому ученика, уче, раде и надограђују себе у световном и духовном смислу.

На радост свих нас, могли смо да чујемо житије Светог Великомученика Ђорђа које је прочитала наша ученица Милица Калаковић.

Ученици и запослени у Дому ученика заједно са гостима, саборно и молитвено су обележили домску славу Ђурђиц.