Утисци са 22. сусрета Домова ученика средњих школа Војводине у културно – уметничком стваралаштву

У суботу, 25.03.2017. године, у Сремској Митровици, одржана је „Културна домијада“ на којој су ученици Дома ученика средњих школа „Никола Војводић“ учествовали у четири дисциплине: литерарном стваралаштву, ликовном стваралаштву, уметничкој фотографији у оквиру изложбе радова, као и у фолклору. Остварени су следећи резултати:

I место у литерарном стваралаштву – Петар Митровић

I место у ликовном стваралаштву – Јован Бодрожа

III место у уметничкој фотографији – Петар Митровић

Фолклорни наступ био је запажен и побрао је велике овације и аплауз, али једино у овој дисциплини није остварен пласман у прва три места.

Свеукупно, учешће наших ученика било је запажено, а Дом је презентован на достојан начин – како од стране самих учесника, тако и од ученика који су били у улози публике. Понете су лепе успомене са још једне Домијаде у низу, а о томе нам сведоче следећи утисци ученика:

М. Калаковић: „Одавно нисам имала тако леп дан!“

В. Солар: „Дивно сам се провео, али је остао жал због фолклора.“

Н. Момић: „Утиске које носим са Домијаде су дивни, круна вечери била је забава коју су нам приредили домаћини.“

К. Хорват: „Лепо смо се провели и дружили са ученицима из других Домова.“

Ј. Арсенов: „Фино сам се провео, јако сам задовољан како смо одиграли и мислим да смо заслужили барем 3. место у фолклору. Упознао сам много нових другара.“